Symantec™ Protection Suite Enterprise Edition
Symantec Protection Suite Enterprise Edition çözüm paketi içerisinde, kurumların altyapı güvenlik ihityaçlarının çoğunu karşılayacak bir çok çözüm bulunmaktadır. Bu çözümlerle ilgili kısa açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz;

Symantec Network Access Control (Starter Edition) – Self-Enforcement: Son kullanıcı bilgisayarlarında, kurum ağına erişmeden önce, kurum politikaları gereğince belirli kriterlerin sağlanmasını kontrol eden ve buna göre son kullanıc üzerinde kurulu olan yazılımları kullanarak aksiyon alınması, kullanıcının ağa erişimini düzenlemeyi sağlayacak olan modüldür. Bu modül, SEP programı ile entegre olmaktadır ve ek bir kurulum yapılmasını gerektirmemektedir.

Symantec Antivirus for Linux: Linux tabanlı server ve client işletim sistemleri üzerinde virus koruması sağlayacak olan çözümdür.

Symantec Mail Security for Exchange: Kurum içerisinde kullanılmakta olan Exchange mail sunucu üzerine kurulacak olan bu yazılım sayesinde mail trafiği üzerinde spam ve virus koruması ile içerik filtrelemesi yapılabilir olacaktır. Gateway çözümünün iç mail trafiği üzerinde etkisi olmadığından, bu çözüm iç mail trafiği üzerinde de tam kontrol ve güvenlik sağlamaktadır.