Symantec Messaging Gateway
Symantec Messaging Gateway, gelen ve giden mesaj trafiği üzerinde gerçek zamanlı kesin antispam, antivirus, ileri seviye içerik filtrelemesi ile data sızıntısı önleme ve e-mail şifreleme çözümü sağlar.
Messaging Gateway Yönetimi basit olması; 1.000.000’da 1 false positive oranı ile %99 dan daha fazla oranda spam trafiğini tespit ederek yakalar.

Yönetimi, raporlaması ve yeni tehditlere karşı hızlı çözümler üretmesi ile sektörün lideri olarak güvenlik çözümleri sunmaktadır. Mail’lerin kurum ağına giriş ve çıkış noktasında konumlandırılan bu çözüm ile mail’ler üzerinde tam bir kontrol sağlanabilmektedir. Mail’ler üzerinde yapılacak olan virus, spyware gibi kötü yazılımların kontrolü ve spam taramasının yanında tam bir içerik kontrolü ile de mail trafiği üzerinde istenen politikalar uygulanabilmektedir.

Özellikler
Anti-spam gateway, otomatik gerçek zamanlı güncellemeler ve milyonda bir false positive oranı ile spamların tespiti üzerinde %99 üzerinde başarı gösterir.
Brightmail tarafından güçlendirilmiş antispam filtre motoru, repütasyon, global ve local olarak tehditlerin oluştuğu kaynağa göre kimlik tespiti yapar.
Data Loss Prevention entegrasyonu ve kapasitesi ile müşteri düzenliyi kuralları ve politikalarına uyumluluk.
Müşteri tanımlı kurallar özelliği müşterilere karşılaştıkları potansiyel tehditler karşısında ilgili tehditleri spam olarak değerlendirip kurallar oluşturmasına izin verir.