Symantec Endpoint Protection (Symantec Uç Nokta Koruması)
   Rakipsiz Güvenlik, Çarpıcı Performans…

   Sanal ortamlar da yüksek verim sağlamak için üretildi!

Symantec Endpoint Protection sanal ve fiziksel platformlarda en hızlı, en efektif uç nokta güvenlik çözümü olarak Windows, Mac ve Linux client’lar için diğer üreticilerden %25 daha fazla tehdidi tespit edip üstün anti-mailware koruması sağlayarak kendi sınıfındaki rakip ürünlerden daha hızlı performans sağlar.
Sanal ortamlar, VMware vShield Endpoint ile entegre tasarlanan yeni sürümü ile daha iyi performans alabilirsiniz.

Son kullanıcıların kullanmakta olduğu Windows ve MAC işletim sistemli bilgisayalar üzerinde uç koruması sağlayan pakettir. Bu çözüm ile Windows işletim sistemli son kullanıcılarda virus, spyware koruması, firewall, atak önleme, cihaz ve uygulama kontrolü sağlanmaktadır.

Symantec Endpoint Protection 12.1.2 gelişmiş güvenlik, performans ve yönetim için yeni özellikler içerir.
Özellikler
VMware vShield Endpoint entegrasyonu ile veri zengin sanal ortamlarda belirgin hız performansının yanında daha iyi fiziksel güvenlik sağlar.
PassMark ve Av-Testi tarafından yapılan testlere göre, Windows 8 performansına göre ayalanmış olması, işletim sisteminizi %80 daha hızlı ve %29 daha güvenli hale getirmektedir.
Mac OSX 10.8 (Mountain Lion) destek verir ve ayrıca bir Linux, Windows ve Macintosh platformu için tek bir güvenlik çözüm sürümü ile koruma sağlar.
Gelişmiş güvenlik özellikleri SONAR izleme 400 yerine yaklaşık 1400 dosya davranışları içerir.
Siz işinize odaklanın, biz sizi korumaya …
Symantec Endpoint Protection; Laptop, Desktop ve Server’larınızı dakikalar içinde korumaya başlar. Basit, hızlı ve efektif olmakla beraber çok katmanlı koruma sistemi yanında yönetim kolaylığı ile her an güvendesiniz.
Symantec Endpoint Protection Çok Katmanlı Koruma :
** Virus & Spyware Protection **

Virus ve Spyware koruması ile torjanlar, virusler, malwareler ve rootkitler ile sisteminizi tehdit eden bir çok riske karşı Auto-protection ile real time koruma sağlar. Advanced Download Protection seçeneği ile Data Insight değerlendirmesi sonucu oluşan dosyalar reputation tabanlı olarak tespit edilerek kullanıcıların güvenliği tehdit edecek zararlı dosyaları sisteme download etmesi engellenir.

** Proactive Threat Protection **

SONAR Koruması; Symantec Online Network for Advanced Response ile zero day saldırıların önlenmesi ile beraber uygulamaların patchlerinden kaynaklanan eksikler sebebiyle oluşan açıklar SONAR tarafında kapatılarak saldırganların bu açıkları kullanması önlenmektedir.
SONAR uygulamalar üzerinde sezgisel ve davranışsal analiz yaparak ilgili process ve uygulamaların zararlı olup olmadığını tespit ederek sistem güvenliğini sağlar.
Application Device Control, uygulama ve donanım kontrolü sağlayarak sistem üzerinde bulunan tüm donanımların hazırlanan politikalar ile devre dışı bırakılıp veya erişiminin sınırlandırılmasını sağlar.

** Network Threat Protection **

Firewall modülü ile sistem üzerinde port, protocol ve uygulama bazlı sınırlandırmalar yapmamıza imkan verir. Sistem üzerindeki Gelen ve giden zararlı network trafiği üzerine karşı koruma sağlar.
Intrusion Prevention (Saldırı Önleme), client bilgisayar üzerine gelen paketleri bilinen saldırı signatureları ile karşılaştırarak sistem güvenliğini sağlar tehdit içeren paketler client’a ulaşmadan devre dışı bırakılır.