VLSC (Volume Licencing Service Center) Rehberi

VLSC, Microsoft Volume Lisans anlaşması ile satın alınan lisanslarınızı yönetebileceğiniz, etkinleştirme, ürün anahtarı edinme, medya indirme işlemlerini yapabileceğiniz online portaldır.
1. Herhangi bir volume lisans alımı yaptığınız zaman lisansınızın onaylanmasının ardından, siparişinizde belirtilen yetkili e-posta adresine aşağıdaki gibi bir e-posta gelir.Bu e-postada da belirtilen www.microsoft.com/Licensing/servicecenter adresinden portal giriş ekranına ulaşabilirsiniz.
2. Portala giriş yapabilmek için giriş yapacağıınız e-posta adresinizin bir Microsoft hesabı olarak kaydedilmiş olması gerekir. Eğer dah önce bu adresinizi Microsoft hesabı olarak kaydetmediyseniz bu işlemi şuradan yapabilirsiniz: www.signup.live.com3. Daha sonra oluşturduğunuz bu hesap bilgileri ile VLSC portalına giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra tüm lisanslarınızı Lisanslar -> İlişki özeti menülerini takip ederek görüntüleyebilir, sol kolondaki lisans numaralarına tıklayarak lisans detaylarına erişebilirsiniz.Lisans detaylarındaki sekmelerden ürün anahtarları sekmesine tıkladığınızda lisansınıza ait ürün ahatarlarına erişebilirsinizOffice 365 ürünlerinde ürün anahtarları direkt olarak görüntülenmez, bunun yerine bir etkinleştirme linki mevcuttur. Office 365 kurulumlarına bu linke tıklayarak devam edilir. Bu konuda detaylı bilgi için Office 365 etkinleştirme rehberimizi inceleyebilirsiniz.

NOT: Satın aldığınız lisanslarınız siparişinizden sonraki 24-48 saat aralığında portalda aktif duruma gelecektir. Şayet herhangi bir sorun sebebiyle adım 1 deki mail ulaşmadıysa ya da lisanslarınızı portalda göremiyorsanız, portala giriş yaptıktan sonra Yönetim -> Open lisans ekle menülerini takip ederek manuel ekleme ekranına ulaşabilir, Armada müşteri temsilcinizden alabileceğiniz lisans no ve authorization kodunu ekrana girerek lisansınızı hesabınıza ekleyebilirsiniz. Ayrıca portalla ilgili her türlü soru ya da destek taleplerinizi vlservem@microsoft.com adresine e-posta yoluyla iletebilir ya da 212 375 5294 no’lu telefondan destek birimine ulaşabilirsiniz.