Konuşmalar için ihtiyacınız olan her şey, anlık ileti, sesli ve görüntülü arama, çevrimiçi toplantılar ve paylaşım aynı uygulamada. Tercih ettiğiniz cihazla veya web tarayıcısıyla şirketinizdeki herkese veya Skype’daki yüz milyonlarca kişiye ulaşın. Toplantılara en çok 250 kişi katılabilir ve bunları Skype Kurumsal’da olmaları bile gerekmez; yalnızca sabit hatlı telefonları veya İnternet bağlantıları olması yeterlidir. Tüm iletişimler, güçlü kimlik doğrulaması ve şifrelemeyle korunur.

SFB Server 2013 lisanslaması için sunucu başına birer adet server lisansı ve her kullanıcı için kullanıcı erişim lisansı (CAL) alınmalıdır.

Standard CAL: Kullanıcıya anlık mesajlaşma, birebir görüntülü konuşma ve davet edilerek katıldığı toplantı esnasında sunucu olarak atanabilme yetkisi verir. Kendisi bir toplantı organize edemez.

Enterprise CAL: Standard CAL’ın üzerine alınabilir. Kullanıcıya ayrıca toplantı organize etme, sunum yapma gibi yetkiler sağlar.

Plus CAL: Standard CAL’ın üzerine alınabilir. Santral entegrasyonu ile birlikte topplantılara sabit hat ya da GSM hatlar üzerinden katılabilmek gibi gelişmiş özellikler içerir.