Exchange 2016’nın daha hızlı, iyileştirilmiş ve kapsamlı araması ve iyileştirilmiş gelen kutusuyla ihtiyacınız olanları hızlıca bulabilirsiniz. Bu ek özelliklerinizin parmaklarınızın ucunda olması sayesinde gelen kutunuz genişlese bile temiz kalır ve yönetilmesi kolaylaşır. Exchange aynı zamanda çalışma şeklinize uyum sağlayan işbirliği araçları da sağlar ve tüm cihazlarda harika bir deneyim sunar. Veri kaybını önleme, eBulma ve arşivleme özellikleri sayesinde işletme iletişimlerinizi ve hassas bilgileri koruyabilir, iç ve yasal uyumluluk gereksinimlerini karşılayabilirsiniz.

Exchange yazılımını ön yatırım yapmadan online olarak kullanmak için Office 365 ürününü inceleyin.

Exchange Server Versiyonları ve Lisansları

Sunucu lisansları

Standart: Küçük ve orta ölçekli kuruluşların posta kutusu gereksinimleri için tasarlanmıştır. Posta kutusu rolleri kullanmayan daha büyük bir Exchange dağıtımı için de uygundur. Bu sürüm en fazla 5 posta kutusu veritabanı destekler.
Kurumsal: Çok sayıda posta kutusu veritabanına ihtiyaç duyan daha büyük kuruluşlar için tasarlanmıştır. Bu sürüm en fazla 100 posta kutusu veritabanı destekler.

İstemci erişim lisansı (CAL)

Standart: Kullanıcıların tüm platform, tarayıcı veya mobil cihazlarda daha verimli çalışmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır. İletişim yükünü yönetmeye ve yardım masası maliyetlerini düşürmeye yardımcı olan Exchange Server 2016 veya Exchange Server 2013 özelliklerine sahiptir. Kullanıcı için Standart CAL özelliklerini etkinleştirmek için kullanıcıya bir Standart CAL lisansı atanması gerekir.
Kurumsal: Kuruluşların, uyumluluk gereksinimlerini karşılama maliyetini düşürmek ve bu işlemleri basitleştirmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Tümleşik arşivleme işlevine ve bilgi koruma özelliklerine sahiptir. Ayrıca eski sesli mesaj sistemlerini Birleşik Mesajlaşma ile değiştirerek maliyetleri düşürmenize yardımcı olur. Kurumsal CAL, Standart CAL’ın bir eklentisi olarak satılır. Kurumsal CAL özelliklerini etkinleştirmek için kullanıcının hem Standart CAL hem de Kurumsal CAL ile lisanslanması gerekir.